Blog - wpis

Zakochaj się w Roztoczu

Zakochaj się w Roztoczu

Zakochaj się w Roztoczu

Hotel Stara Szkoła znajduje się we wsi Potok Senderki w województwie lubelskim, powiat zamojski, w odległości 24 km na południe od Zamościa. Wieś położona jest w południowo-wschodniej otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego, którego symbolem jest Konik Polski, żyjący w stanie dzikim. W okolicy stawy Echo i rzeka Wieprz – spływy kajakowe, liczne trasy narciarskie i rowerowe.

Na ponad 8 tysiącach ha, porośniętych borami jodłowymi i lasami bukowo – jaworowymi, z przepływającą w malowniczym korycie rzeką Wieprz, można przejść i przejechać 53 km szlaków turystycznych oraz odpocząć nad brzegami stawów Echo. Symbolem światowej wielkości jest rasa konia o nazwie Konik Polski, które żyją tutaj bez ingerencji człowieka.

Środkowe Roztocze, na terenie którego położony jest Potok Senderki jest zagłębiem kamieniarskim. W samym Potoku po dawnych kopalniach pozostały zabytkowe sztolnie, dostępne do zwiedzania przez naszych gości. Wydobywany materiał był wykorzystywany do wytwarzania kamienia młyńskiego.


Udogodnienia

  • Taras z grillem
  • Pralnia z suszarnią
  • Wypożyczalnia rowerów
  • Wspólna kuchnia
  • Bezpłatny parking

Odkryj Starą Szkołę, miejsce w którym czas się zatrzymał. Potok Senderski to wyjątkowo urokliwa miejscowość położona w samym sercu magicznego Roztocza.

Zapoznaj się z Regulaminem naszego obiektu

Masz pytania? Zadzwoń

660 754 275 600 468 324